BC Nieuwjaarsreceptie 6 januari jl.

Geachte aanwezigen, beste leden van de business club ’s-Gravenzande,

Het is mij een groot genoegen om u mede namens alle bestuurs- en commissieleden van de business club alle geluk en gezondheid toe te wensen voor het jaar 2020. Zowel op het zakelijke vlak, als zeker ook in de privé sfeer. Ik ben er heel blij mee dat we hier met zoveel business club leden gelijk een mooie start mee kunnen maken, hier in eetcafé de Witte. Ik wil dan ook starten met het bedanken van Bart van der Helm en zijn team van ons business club lid ‘De Witte’ dat we hier vanavond voor het tweede jaar op rij welkom zijn en vooral voor de gastvrijheid en de fantastische verzorging vanavond.

Als we terugkijken op 2019 is het denk ik voor veel van onze leden wederom een overwegend positief, maar zeker ook een bewogen jaar geweest. Zo kwam in de eerste helft van het jaar een groot aantal vergunningstrajecten stil te liggen als gevolg van stikstofproblematiek en later ook PFAS. We hebben te maken gehad met stakende boeren, bouwers, leerkrachten en zorgmedewerkers. De laatste twee groepen ging het hierbij met name om arbeidsvoorwaarden, een thema dat in alle branches speelt. De kosten van arbeid nemen als gevolg van stijgende lonen, maar ook veranderende wetgeving, zoals de WAB snel toe. En veranderende wetgeving op het gebied van energie heeft ook een enorm kostprijsverhogend effect op de tuinbouwsector en remt bovendien de verduurzaming die is ingezet. Kostenstijgingen die in veel gevallen niet door te berekenen zijn aan de klant.
Ook weten we inmiddels dat de Brexit er daadwerkelijk aankomt. Stuk voor stuk hebben we te maken met uitdagingen die veel effect hebben op het sterk internationaal gerichte Westlandse bedrijfsleven.
We kunnen ons grote zorgen maken over deze ontwikkelingen, maar feit is dat we er zelf weinig tot geen invloed op uit kunnen oefenen. We kunnen daarom beter doen waar het Westlandse bedrijfsleven al vele jaren kampioen in is. We zijn in staat om ons continu aan te passen aan veranderende omstandigheden, door bijvoorbeeld nieuwe technieken te omarmen of nieuwe verdienmodellen te ontwikkelen. We moeten daarom in 2020 vooral denken in kansen, door ons te focussen op die onderwerpen waar we zelf invloed op uit kunnen oefenen

En datzelfde geldt ook voor onze business club. Want waar wij invloed op uit kunnen oefenen is het neerzetten van een mooi en aantrekkelijk programma voor jullie, onze leden. Want hoe meer we daar in slagen, hoe meer wij vervolgens ook kunnen betekenen voor voetbalvereniging FC ’s-Gravenzande. En ik kijk ook zeker terug op een uitstekend 2019:
We zijn vorig jaar goed gestart met een geslaagde nieuwjaarsreceptie hier in de Witte;
In februari hebben we een bedrijfsbezoek gebracht aan Rexnord, een sterk innovatief en internationaal bedrijf in ons eigen ’s-Gravenzande;
In mei hebben we genoten van een schitterende en super interessante dag tijdens ons bezoek aan het museum Broekerveiling in Broek op Langedijk;
In juni hebben we genoten van de Hollandse nieuwe op ons eigen sportpark, tijdens de haringparty; en
In oktober hebben we het nieuwe bedrijfspand van WK Heyl Jr bezocht evenals het World Horticenter.
Interlands Oranje onder 17
De sponsormiddag met zanger op 23 november jl.

Ook in 2020 zullen we weer ons best doen om een mooi programma aan jullie voor te schotelen en we zijn al druk bezig met de voorbereidingen. Zo willen we samen met ons lid ML-Services een EHBO-avond voor onze leden organiseren en is de vereniging er in geslaagd om voor maart twee aansprekende interlands van het Nederlands elftal onder de 19 naar ons sportpark te halen. Ook willen we vooral iets extra’s doen om het 10-jarig jubileum van de business club te vieren. Naast de events die we in 2019 hebben georganiseerd, hebben we ook weer uitgebreid kunnen genieten van topvoetbal vanuit ons eigen business home;

Het eerste elftal heeft zowel de KNVB-beker als de Haaglanden cup weten te winnen en heeft hiermee geschiedenis geschreven en we hebben wederom genoten van de internationale sterren van de toekomst tijdens het BOAL Toernooi én de diverse jeugdinterlands op ons sportpark;
De eerste seizoenshelft zijn we door ons eigen eerste elftal nog niet zo verwend als we de laatste jaren gewend zijn, maar wij hebben er alle vertrouwen in dat ons vlaggenschip dit in de tweede seizoenshelft weer helemaal goed kan gaan maken. De thuiswedstrijd tegen Achilles Veen op 18 januari wordt hiervoor gelijk een cruciaal duel. We hopen jullie dan, maar zeker ook tijdens de andere thuiswedstrijden van ons eerste team weer in het business home te mogen verwelkomen.

Waar ik net aangaf dat het voor jullie bedrijven belangrijk is om je aan te blijven passen aan de veranderende omstandigheden om ons heen, geldt dit ook voor ons als Business Club. Deze zomer zijn we met een nieuwe club van jonge enthousiaste ondernemers gestart om het commerciële beleid van de vereniging en de activiteiten van de business club beter op elkaar af te stemmen. Met minder eilandjes willen we het voor alle sponsoren en vrijwilligers duidelijker, beter én leuker maken. Ook willen we de Business Club verder opfrissen om beter voorbereid te zijn op de toekomst. De nieuwe website die we het afgelopen jaar in gebruik hebben genomen is daar een goed voorbeeld van, maar ook de Koning Sport poule die we sinds dit jaar in het business home organiseren. In november hebben we de verbinding met onze sponsoren beter gelegd met de sponsormiddag die we georganiseerd hebben en op commercieel vlak is vooral gewerkt aan het standaardiseren van sponsorpakketten, waarin het business club lidmaatschap een belangrijke pijler vormt. En op die weg willen we in 2020 graag verder gaan.

Wij hebben er in elk geval weer heel veel zin in, om ook het komend jaar weer samen met jullie tot een groot succes te maken. En om het nieuwe jaar nog beter te beginnen hebben wij voor jullie nog een lekker nieuwjaarspresentje, dat jullie straks mee naar huis kunnen nemen. Toke heeft dit de afgelopen periode geregeld, samen met een aantal business club leden die dit hebben willen sponsoren. Allen dank daarvoor

Een mooie start van een hoop ik zeer geslaagd nieuwjaar. Graag proost ik met jullie op een mooi, gelukkig en vooral gezond 2020.

Proost!